آیا چربی ها در پیشگیری از سرطان نقشی دارند؟
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸
0 نظر
171 بازدید

آیا چربی ها در پیشگیری از سرطان نقشی دارند؟

 

آنچه که در گذشته مردم بر آن باوری نداشته اند و امروزه با پیشرفت علم اهمیت و تاثیر آن بر سرطان مشخص شده است، رژیم غذایی روزانه افراد می باشد. آنچه که هر فرد در طول روز می خورد و می نوشد بر مکانیزم بدن و همچنین پیشگیری از سرطان نقش دارد.

حتی طی تحقیقاتی دانشمندان اعلام کرده اند که حدود 1/3 سرطان هایی که افراد به آن مبتلا شده اند بدون ارتباط به تغذیه نادرست و عدم استفاده مواد خوراکی سالم و استفاده مواد غذایی نامناسب و ناسالم نبوده است.

همچنین بخوانید:

 

رژیم غذایی و سرطان

عادات زندگی شهرنشینی و مواد خوراکی آماده ای که در شهر ها هرروزه طرفداران بیشتری پیدا می کند در سرطان تاثیرگذار می باشد. چقدر خوب بود اگر افراد به جای مصرف این مواد خوراکی از مواد غذایی سالم استفاده کنند و وقت بیشتری را به سلامتی خود اختصاص دهند.
تنها مواد غذایی نیستند که بر سرطان تاثیر بگذارند بلکه عواملی همچون وراثت و عوامل محیطی دیگری نیز بر آن تاثیر می گذارند. اما آنچه از دست هر فرد برای پیشگیری از سرطان برمی آید در حال حاضر رسیدگی به سلامتی خود ضمن استفاده از مواد غذایی سالم و مناسب است. اگر بتوانیم الگوهای غذایی که در طی زمان به شکل نادرستی برای ما ایجاد شده است را تغییر داده و آنها را اصلاح نماییم گام بزرگی در کاهش ابتلا به سرطان و حفظ سلامتی خود برداشته ایم.

البته در اینجا لازم به ذکر است که علل ایجاد سرطان ناشی از خوراک نادرست در کشورهای های مختلف یکسان نیست.
آنچه که تا امروز در این زمینه به دست آمده، مصرف بیش از اندازه مواد غذایی در مناطق پیشرفته و کمبود مواد غذایی در مناطق فقیر است که به عنوان عاملی برای بروز و پیشرفت سرطان شناسایی شده است. بنابراین نمی توان برای درمان سرطان یا جلوگیری از آن برای همه مناطق یک توصیه به کار برد. ما در این مقاله به نقش چربی ها در بروز یا جلوگیری از سرطان خواهیم پرداخت و طی مقالات آینده به موارد دیگری می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

 

مصرف روغن همیشه جای بحث داشته است، اینکه ما چه نوع روغنی را مصرف کنیم آیا مصرف روغن سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد یا نه. و مواردی همچون از بین رفتن سلامتی قلب و عروق و کبد در اثر مصرف نادرست و بیش از اندازه روغن همه مواردی هستند که باید آنها را بررسی نماییم.

اولین نکته کلی که برای مصرف سرطان می توان به آن اشاره نمود مصرف بیش از اندازه چربی و کلسترول بالا است.
اگر شما فردی باشید که بیش از اندازه چربی استفاده می کنید این چربی ها منجر به سرطان روده خواهد شد بدین صورت که چربی ها برای از هضم شدن نیاز به تولید صفرا دارند و چربی زیاد مصادف با تولید صفرای بیشتر می باشد. گاهی پیش می آید که میزان این صفرا بیش از اندازه بوده و منجر به تولید اسیدآپکولیک ( ماده ای موثر در ایجاد سرطان) خواهد شد. همچنین چربی ها کلسترول بد خون را افزایش می دهند و این میزان زیاد نیز در افزایش رشد سلول های سرطانی و گرفتگی عروق را منتج می شود.
در راستای این صحبت ها ما به شما راهکارهایی ارائه می دهیم که مصرف چربی ها را در زندگی خودتان کنترل نمایید و بدانیدکه هر نوع چربی را می بایست چگونه استفاده کنید:

 

اولین نکته و مهم ترین بخش آن: میزان چربی ای که شما مصرف می کنید از هر نوع باید کم باشد.

میزان مصرف چربی در هر روز برای هر فرد برابر با 80 گرم می باشد. حدود 40 گرم این مقدار از طریق مواد غذایی همچون لبنیات، گوشت و … به بدن فرد می برسد بنابراین مابقی این مقدار که برابر با 30 تا 40 گرم است می توان روغن به غذاها افزود که این میزان برابر با 5 قاشق غذاخوری در غذا است. باید توجه داشته باشید میزان مصرف چربی و روغن در هر روز از این مقدار تجاوز نکند. وقتی چربی در بدن می سوزد انرژی ای دو برابر انرژی که از تولید قندها ایجاد می شود، به وجود می آید. باید توجه کنیم که عامل بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی و همچنین تاثیرگذاری در بیماری هایی همچون سرطان همین چربی های بیش از اندازه هستند. بنابراین مصرف به اندازه چربی در پیشگیری از سرطان تاثیر گذار هستند.

 

دومین نکته و اصل استفاده از روغن های مفید و خوب به جای روغن های آسیب زننده

روغن خوب و مفید به روغنی اطلاق می شود که چربی های غیراشباع و مایع داشته باشد. علی الاصول روغن های جامد را نمی توان در زمره این روغن های خوب قرار داد. با وجود اینکه ما ایرانیان مصرف روغن حیوانی که جامد است را خوب می دانیم، باید در نظر بگیرید که این روغن ها در بدن کلسترول تولید می کنند و سلامتی را از بین می برند. از بهترین انواع روغن برای پخت و پز روغن زیتون است که طی تحقیقات دیده شده مصرف آن ابتلا به سرطان پستان و سرطان پروستات را کاهش می دهد. چربی های چسبیده به گوشت قرمز نوعی چربی جامد هستند که در تولید کلسترول نقش دارند. به همین دلیل است که متخصصان همواره توصیه می کنند از مصرف زیاد گوشت قرمز بپرهیزید و به جای آن گوشت سفید و ماهی استفاده نمایید. روغنی که به جای روغن جامد به شما پیشنهاد می کنم روغن زیتون و روغن کانولا است. تنها یک نکته برای استفاده بهینه و درست از این روغن ها به شما گوشزد می نماییم که این روغن ها را تحت حرارت بیش از 130 درجه قرار ندهید.
امگا 3 چربی ای خوب و مناسب برای پیشگیری از سرطان. طی تحقیقات به عمل آمده، زنان اسکیمو نسبت به سایر مناطق بسیار کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند و دلیل آن استفاده بیشتر و متناوب تر از غذاهای دریایی است که حاوی مقادیر مناسبی امگا 3 هستند.

 

سومین نکته ممانعت از مصرف چربی های مضر است.

غذاهای ساندویچی و فست فود معمولا از چربی جامد و روغن های جامد استفاده می کنند. چنانچه گفته شد این چربی ها برای بدن انسان مضر هستند و هضم آن منجر به تولید صفرای بیشتر و گاها تجمع صفرا و ایجاد سرطان در افراد می شود. بنابراین توصیه ما به شما عدم مصرف این این مواد غذایی به صورت روزانه است و اگر می خواهید از چنین مواد غذایی استفاده نمایید به صورت گاه به گاه و تفریحی باشد. از جمله روغن های مضر که از مصرف آنها باید تا حد ممکن اجتناب نمایید عبارتند از:
روغن نباتی جامد، روغن حیوانی جامد، روغن نارگیل، روغن درخت نخل و چربی های گوشت.

mail   با رعایت نکات تغذیه ای مناسب و داشتن تغذیه ای کامل و صحیح و سالم می توان تا حد ممکن سلامتی را تامین نمود. بنابراین در حفظ سلامتی خود به هر نحو که بتوانیم تا حد ممکن کوشا باشیم.   mail

 

heart    نگار اصلانی متخصص تغذیه در اصفهان    heart

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر