عوارض چاقی چیست؟|درباره چاقی چه باورهای غلطی وجود دارد؟

 

 

اولین اصلی که شما به عنوان فردی که دچار افزایش وزن هستید و قصد کاهش آن و تناسب اندام را دارید باید توجه نمایید: این است که سلامتی شما در الویت این کاهش وزن قرار دارد!
به نظر شما همه افراد چاق به بیماری چاقی مبتلا هستند؟ آیا شما هم عوارض چاقی را تجربه کرده اید؟


باور غلط اول:

اگر بخواهیم به صورت واضح تر و علمی تر درباره بیماری چاقی صحبت به میان آوریم، باید به بافت چربی اشاره نماییم. بعضی افرادی که دارای بافت عضلانی بادکرده هستند را نمی توان دچار به بیماری چاقی تصور نمود.


باور غلط دوم:

از دیگر مواردی که به اشتباه درباره چاقی افراد تصور می کنند این است که اگر فردی چاق است احتمالا به کم کاری تیروئید مبتلا می باشد. کم کاری تیروئید بر چاقی بی تاثیر نیست اما نمی توان تاثیر آن را بسیار شدید در نظر گرفت. آنچنانچه که منجر به چاقی زیاد شود.


باور غلط سوم:

آیا شما تصور می نمایید که همه افراد چاق از چربی خون بالا نیز رنج می برند؟ اگر چنین تصوری در شما وجود دارد باید بدانید که افراد لاغر بسیاری هستند که به چربی خون مبتلا می باشند. بنابراین نباید به اشتباه تصور کنید که افراد چاق لزوما به چربی خون هم دچار هستند. اگر بخواهیم به صورت دقیق تر از دلایل چاقی افراد سخنی به میان آوریم، باید به عدم فعالیت اشاره نمود. اینکه شغل شما به صورت ثابت و نشسته باشد و از صبح تا عصر در محل کار خود بنشینید. سپس با اتومبیل خود به منزل رفته و به استراحت و فعالیت نه چندان زیادی بپردازید قطعا چاق خواهید شد.
بنابراین نباید ناگفته بماند که شما در شرایطی می توانید از چاقی دور باشید که در طول روز فعالیت مناسبی داشته باشید.

 

در ادامه از شما می پرسم که آیا تا به حال اضافه وزن را تجربه کرده اید؟ آیا به چه روشی وزن خود را کاهش داده اید؟ چه اندازه وزن در طول چه مدت زمانی از دست داده اید تا به وزن ایده آل خود برسید؟
اگر درباره اصولی ترین میزان کاهش وزن در طول یک ماه بخواهیم صحبتی به میان آوریم، این مقدار به اندازه 2 کیلوگرم در طول یک ماه می باشد. حواستان باشد که اگر با رژیم های هوس برانگیز 6 کیلوگرم در ماه به بالا روبه رو شدید قطعا با روش نادرستی روبه رو شده اید.

نکته: کاهش وزن با رژیم غذایی بدون ورزش کاملا اشتباه است. توصیه اکید من به عنوان یک متخصص تغذیه به شما این است که اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید حتما در کنار رژیم غذایی درست و به جا، به ورزش و فعالیت نیز توجه ویژه ای نمایید.

در ادامه این مقاله قصد دارم از سبک ورزش کردن هایی که سبب از بین بردن چربی ها در بدن می شود برای شما توضیحاتی بیان کنم.
از بهترین نوع ورزش که به شما پیشنهاد می دهم: پیاده روی می باشد. در ضمن یک نکته مهم در این بین وجود دارد: در شرایطی که شما به ورزش می پردازید و پس از آن از مواد غذایی پرکالری استفاده می نمایید نه تنها بساط کاهش وزن خود را فراهم نمی کنید بلکه این رفتار غلط سبب افزایش وزن نیز می شود.

 

 در زیر یک لیست از ورزش هایی که سبب کاهش وزن و همچنین تناسب اندام شما می شود را بیان می کنم:

  • پیاده روی با سرعت بالا
  • شنا
  • دویدن
  • دوچرخه سواری

و …

در کل ورزش هایی برای کاهش وزن و تناسب اندام مناسب اند که در طول زمان بلند انجام شوند. دلیل این روش برای کاهش وزن این است که در این بازه زمانی چربی های ذخیره شده در بدن مجالی برای آب شدن و از بین رفتن پیدا می کنند. در نتیجه آن شما با کاهش وزن دلخواهتان روبه رو خواهید شد.

 


چاقی چه عوارضی دارد؟

به منظور مطالعه رژیم درمانی چاقی می توانید بر روی این آدرس کلیک نمایید.

آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که چرا توصیه می شود همواره با حفظ تناسب اندام خود، سلامتی خود را در راس هرچیز قرار دهید؟ آیا چاقی در از بین بردن سلامتی تاثیرگذار است؟ آیا چاقی عارضه ای برای بدن افراد دارد؟

در ادامه از جمله عوارضی که یک فرد مبتلا به چاقی با آنها دست و پنجه نرم می کند را برای شما عنوان خواهیم نمود. امیدوارم با دانستن این مطالب شما در صدد از بین بردن وزن های اضافی بدن خود برآیید و به تناسب اندام و سلامتی بدن برسید.
این عوارض به شرح زیر است:


اولین عارضه: بیماری عروق کرونر قلب

همیشه از بیماری های قلبی ناشی از چاقی و اضافه وزن زیاد شنیده ایم. از جمله بیماری های قلبی، عروق کرونر قلب می باشد که ناشی از جمع شدن چربی در سرخرگ هایی با نام کرونر است. چربی های جمع شده در این سرخرگ ها منجر به تنگی این سرخرگ ها و کاهش جریان عبوری خون می شود. که در نهایت آن انسداد عروق قلب اتفاق افتاد و عوارض زیادی را در پی خواهد داشت

 

 

در ادامه ...